Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się


Proces integracji europejskiej

Witamy na wiki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego


Spis treści

Aktualności

Brak

Opis

Krótki opis przedmiotu, w odróżnieniu od opinii powinien być pozbawiony subiektywnych ocen

(za USOSweb) Wykład omawia aspekty społeczne, polityczne i ekonomiczne integracji europejskiej. Główne tematy wykładu to: proces integracji gospodarczej i politycznej w Europie Zachodniej; najważniejsze idee i koncepcje integracji; uwarunkowania powstania Unii Europejskiej; główne instytucje i organy UE; proces podejmowania decyzji, prawo UE a systemy prawa krajowego; Jednolity Rynek - mechanizmy funkcjonowania; charakterystyka wybranych polityk wspólnotowych (polityka handlowa, strukturalna, społeczna, Wspólna Polityka Rolna, konkurencji, WPZiB, ochrony środowiska, etc.); Unia Gospodarcza i Walutowa; czym jest europejska tożsamość; system wartości europejskich; opinia publiczna i postawy wobec integracji europejskiej; społeczne problemy Unii Europejskiej; rozszerzenie UE; UE w stosunkach międzynarodowych. Wykład jest realizowany jako European Module w ramach programu Jean Monnet Action EU.

Materiały

Jeśli posiadasz materiały, które chcesz udostępnić innym studentom, umieść je poniżej korzystając z aktualnych linków, lub stwórz nowe, jeśli Ci się te nie spodobają. Tu umieść np. notatki z ćwiczeń albo inne przydatne opracowania. Pamiętaj, że możesz nowe strony tworzyć jako podstrony Proces integracji europejskiej, czyli nadawać im nazwy ,,Proces integracji europejskiej/Nowa strona". Pamiętaj o możliwości umieszczania plików oraz chronienia plików hasłem i ograniczenia dostępu tylko dla osób z UW.

Opinie, wrażenia, komentarze

Na podanej stronie prosimy zamieszczać opinie dotyczące przedmiotu, z myślą o studentach, którzy kiedyś ten przedmiot będą robili i o wykładowcy, który w ten sposób dostanie informację zwrotną o swoim przedmiocie. Absolutnie zakazuje się jakichkolwiek osobistych ataków w wyrażanych opiniach.

Opinie ← na tej podstronie umieść swoje opinie o przedmiocie, przemyślenia, co chciałbyś przekazać innym studentom, którzy będą chodzili na ten przedmiot

Linki

osobiste