Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się


Składnia wypowiedzenia - wybrane problemy metodologiczne

Witamy na wiki Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego


Spis treści

Aktualności

Brak

Opis

Krótki opis przedmiotu, w odróżnieniu od opinii powinien być pozbawiony subiektywnych ocen

(za USOSweb) Główny cel zajęć - to prezentacja na terenie składni, czyli na poziomie opisu języka najmniej pod tym względem eksplorowanym, zastosowania głównego instrumentu strukturalnego opisu lingwistycznego, a mianowicie stałych współzależności między różnicami semantycznymi i formalnymi. Chciałabym podjąć próbę odgraniczenia przy pomocy tego instrumentarium problematyki dotyczącej zdania jako tworu abstrakcyjnego od problematyki dotyczącej wypowiedzenia jako zdania faktycznie użytego w mowie.

Tezy, leżące u podstaw tych analiz, wywodzą się wprost z nauki F. de Saussure'a i są dobrze ugruntowane w językoznawstwie. Nie powinny być one lekceważone ani w post-, ani w neo-strukturalistycznych jego nurtach.

Materiały

Jeśli posiadasz materiały, które chcesz udostępnić innym studentom, umieść je poniżej korzystając z aktualnych linków, lub stwórz nowe, jeśli Ci się te nie spodobają. Tu umieść np. notatki z ćwiczeń albo inne przydatne opracowania. Pamiętaj, że możesz nowe strony tworzyć jako podstrony Składnia wypowiedzenia - wybrane problemy metodologiczne, czyli nadawać im nazwy ,,Składnia wypowiedzenia - wybrane problemy metodologiczne/Nowa strona". Pamiętaj o możliwości umieszczania plików oraz chronienia plików hasłem i ograniczenia dostępu tylko dla osób z UW.

Opinie, wrażenia, komentarze

Na podanej stronie prosimy zamieszczać opinie dotyczące przedmiotu, z myślą o studentach, którzy kiedyś ten przedmiot będą robili i o wykładowcy, który w ten sposób dostanie informację zwrotną o swoim przedmiocie. Absolutnie zakazuje się jakichkolwiek osobistych ataków w wyrażanych opiniach.

Opinie ← na tej podstronie umieść swoje opinie o przedmiocie, przemyślenia, co chciałbyś przekazać innym studentom, którzy będą chodzili na ten przedmiot

Linki

osobiste